19.02.2018 - מפת קריאות המגילה ע"י נשים התשע"ח

קולך וJOFA גאות להציג את מפת קריאות המגילה על ידי נשים לשנת התשע"ח. מצאי את הקריאה הקרובה לביתך ובואי לשמוח בפורים. הקריאה שלכן עוד לא על המפה? מוזמנותים להוסיף. 

קרא עוד >>

14.01.18 - ערב קולך לכבוד ספרה של רבקה לוביץ "מסוף העולם ועד סופו"

בתמול שלשום. התאספנו לערב לכבוד ספרה של טו"ר רבקה לוביץ, "מסוף העולם ועד סופו - מסע הייסורים של נשים בבית הדין הרבני". בערב השתתפו ד"ר רונית עיר שי, מהמחלקה למגדר באוניברסיטת בר אילן; עו"ד יעל רוקמן, מנכ"לית ארגון "קולך; הרבנית שרה סגל כץ, מורת הלכה, חברת קולך; וטו"ר רבקה לוביץ, מחברת הספר. הקלטת וידאו מהערב מצורפת. מוזמנותים לצפות. 

קרא עוד >>

11.01.18 - השופט רובינשטיין: האתוס היהודי מעולם לא קיבל את הזנות כדבר לגיטימי

אירועי השבוע העלו קולות מכל עבר בתוך הציונות הדתית, אלו הקוראים להתנגד ולמגר את תופעת הזנות בישראל, ואלו המבקשים להצדיק שימוש בזנות כאמצעי לגיטימי מאחר ומדובר בעניין עסקי. דברים אלו מחדדים את חשיבות ההשתתפות במאבק בזנות בישראל, בו שותפה קולך. השבוע נערכה ישיבה נוספת של הועדה למאבק בסחר בנשים ובזנות. במהלך הועדה הזכיר לכולנו השופט בדימוס אליקים רובינשטיין כי האתוס היהודי מעולם לא קיבל את הזנות כדבר לגיטימי על אף שזו התקיימה מראשית התרבות וההיסטוריה. 

קרא עוד >>

חנוכה תשע"ח - פרויקט נשים מאירות של קולך

בחג האורים, חנוכה תשע"ח, במהלך שמונת ימי החג, בחרנו להאיר בזרקור על שמונה נשים מרתקות, המעורבות בפרויקטים משמעותיים שונים בהתנדבות. דרך אותם פרויקטים, נשים אלו מוסיפות אור, ומאירות את העולם. הפרויקט פורסם בעברית ובאנגלית בעמוד הפייסבוק של הארגון, וזכה לתגובות רבות ושיתופים.

קרא עוד >>

28.11.17 - הזכות לתרבות עשוי להוות בסיס להדרת נשים

"כל תושב ישראל, ללא הבדל דת או לאום, רשאי לפעול לשימור תרבותו, מורשתו, שפתו וזהותו" (סעיף 8א' בהצעת חוק הלאום).
למה הסעיף הזה עשוי להיות בסיס להדרת נשים בשם התרבות, ואיך זה קשור למחיצה החדשה שהוצבה בכותל שבוע שעבר? סיון לייב-יעקבסון, דוברת ארגון קולך הסבירה הבוקר בועדת החוקה שדנה בסעיף זה בחוק הלאום. מוזמנותים לצפות בסרטון מהועדה. 

קרא עוד >>

21.11.17 - משנות את המשוואה בשלטון המקומי

בועדה לקידום מעמד האישה, הוצגו המלצות הועדה לנושא קידום נשים בשלטון המקומי. מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, אמר כי ההמלצות מצידו לשר יעסקו בעיקר בענייני המינויים בשלטון המקומי, אבל לא יעסקו בנושא נבחרות הציבור. אי אפשר לוותר על נבחרות הציבור! רק 2.5% מראשי השלטון המקומי הן נשים. 13% בלבד מנבחרי הציבור בשלטון המקומי הן נשים. ב98 רשויות בשלטון המקומי במדינת ישראל אין נשים מכהנות כלל, ובתוכן רשויות אזוריות רבות בהן אין אפשרות בחוק לשריין מקום לנשים. הבחירות, למי שתהתה, יתקיימו בסוף אוקטובר 2018 - עוד פחות משנה.

קרא עוד >>

10.10.17 - צידה לדרך: סיפור לידתו של המדריך לחינוך שוויוני מגדרי

"נדמה שזמן רב מידי מעצבי המדיניות בחינוך של הילדים שלנו היו מצד מאד מסוים, לאחרונה אנחנו מתחילות לשים לב עד כמה גדול הפער בין המסרים שהילדים שלנו מקבלים בבית הספר לחינוך שאנחנו נותנים להם בבית". קרן חדד טאוב, רכזת מרכז מנהיגות בקולך, במאמר דעה על המדריך לחינוך שוויוני מגדרי אשר יושק בכנס קולך.

קרא עוד >>

28.9.17 - האם אנחנו מלבינים חטאים אפורים?

איך מוצאים את האיזון בין הלבנת פנים למעשים שחורים או אפורים? האם נדע כחברה למצוא את המקום להתגבר על החשש מפגיעה בחשודים ונדע קודם כל להאמין לנפגעים. הרבנית שרה סגל-כץ, רכבת תחום פגיעה מינית בקולך, בקריאה לקראת ערב יום כיפור על הצורך בתיקון החברה. מאמר דעה באתר כיפה לקראת המושב על פגיעה מינית ושיימינג בכנס קולך העשירי.

קרא עוד >>

5.7.17 - זנות בישראל במרחק הקלקה

הועדה לקידום מעמד האשה קיימה דיון בנושא אכיפת איסור פרסום הזנות בישראל. הנתונים המדאיגים שהוצגו בוועדה הראו כי נכון ליולי 2017 עוד לא הוגש אפילו כתב אישום אחד כנגד בעליו של אתר מין בישראל. 

קרא עוד >>

27.6.17 - הנגשה היא יותר ממעלון

הוועדה לצדק חלוקתי וצדק חברתי בראשותו של חבר הכנסת מיקי זוהר התכנסה היום לדון בנושא ההנגשה של המקוואות. רוב המקוואות בישראל אינם נגישים. צופית גולן, מובילת המאבק להנגשת המקוואות ברחובות, חברה אל ארגון קולך על מנת להציג את המצב בשטח. ההנגשה הטכנית היא רק קצה הקרחון. עבודה רבה עוד דרושה על מנת להנגיש גם את השירות לבעלות מגבלויות שונות, גלויות וסמויות. 

קרא עוד >>

15.05.17 - נשים במועצות הדתיות מתארחות בלשכת רב העיר תל אביב

ביום שלישי, 15 במאי 2017, התקיימה השתלמות נוספת של הנשים במועצות הדתיות.
המשתתפות בהשתלמות התארחו בלשכתו של רב העיר תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו, ונפגשו עם סגנית ראש עיריית תל אביב ויו"ר המועצה הדתית.

קרא עוד >>

12.05.17 - תודה לכל מי שהשתתפו בשבת דורשות טוב

שבת דורשות טוב התקיימה לפני שבוע. במסגרת השבת התארחו למעלה מחמישים למדניות ביותר משמונים קהילות ברחבי ישראל והעבירו שיעורים ודרשות לכלל הציבור בקהילה. תודה ללמדניות המתארחות, למארחות ולמארחים, לכל מי שעזר/ה ברעיונות, בשידוכים ועוד. 
תודה לשותפות ולשותפים לדרך. נתראה בשנה הבאה.

קרא עוד >>

מנכ"לית קולך בעצרת בירושלים: כבילת אישה בחבלי עגינותה - זו אינה דרכה של תורה

בג"צ אסר על בית הדין הרבני הגדול לדון בתיק במשך 21 יום, עד למתן החלטה בעניין.

קרא עוד >>

16.1.17 - פסיקת ראש מכון פועה בעייתית אל מול המציאות הקיימת

במציאות ראויה לא יהיו פגיעות מיניות. במציאות ראויה נפגעות/ים יתלוננו במשטרה. אבל ישנה עוד כברת דרך ארוכה אותה צריכים לעבור גורמי הטיפול הראשוניים, מקבלי התלונות, דמויות רוחניות הלכתיות וגם אנו כציבור, לפני שדרישה כזו יכולה לעלות על פני השטח. פסיקתו של הרב בורשטיין אל מול מציאות כזו היא בעיתית בלשון המעטה. 

קרא עוד >>

8.12.2016 - "ישמח חתני" בהקרנה חגיגית בחולון

הקרנה חגיגית של ארגון קולך והפדלחושיות התקיימה בסינמטק חולון בנוכחות 300 נוכחות ונוכחים.

קרא עוד >>

4.12.16 - מנכ"לית קולך בערוץ 10

עו"ד יעל רוקמן התראיינה לתוכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10 ודיברה על חשיבות החינוך במטרה לקדם סביבה בריאה יותר ונקיה מהטרדות מיניות.

קרא עוד >>

משתתפות בצערה של ד"ר חנה קהת

ברוך דיין האמת.
קולך משתתפות בצערה של חברתנו היקרה, ד"ר חנה קהת, מייסדת קולך, במות אמה עליה, לאה פישר ז"ל.

קרא עוד >>

עצרת תמיכה בעגונה מצפת - יום ד, 11.1, 10:30 בבוקר

קולך מצטרפת לעצרת התמיכה בעגונה מצפת!
נפגשות ברביעי, 11.1, בשעה 10:30, 
בכיכר אגרנט מול משרד החוץ. 

קרא עוד >>