10.10.17 - צידה לדרך: סיפור לידתו של המדריך לחינוך שוויוני מגדרי

"נדמה שזמן רב מידי מעצבי המדיניות בחינוך של הילדים שלנו היו מצד מאד מסוים, לאחרונה אנחנו מתחילות לשים לב עד כמה גדול הפער בין המסרים שהילדים שלנו מקבלים בבית הספר לחינוך שאנחנו נותנים להם בבית". קרן חדד טאוב, רכזת מרכז מנהיגות בקולך, במאמר דעה על המדריך לחינוך שוויוני מגדרי אשר יושק בכנס קולך.

קרא עוד >>

28.9.17 - האם אנחנו מלבינים חטאים אפורים?

איך מוצאים את האיזון בין הלבנת פנים למעשים שחורים או אפורים? האם נדע כחברה למצוא את המקום להתגבר על החשש מפגיעה בחשודים ונדע קודם כל להאמין לנפגעים. הרבנית שרה סגל-כץ, רכבת תחום פגיעה מינית בקולך, בקריאה לקראת ערב יום כיפור על הצורך בתיקון החברה. מאמר דעה באתר כיפה לקראת המושב על פגיעה מינית ושיימינג בכנס קולך העשירי.

קרא עוד >>

5.7.17 - זנות בישראל במרחק הקלקה

הועדה לקידום מעמד האשה קיימה דיון בנושא אכיפת איסור פרסום הזנות בישראל. הנתונים המדאיגים שהוצגו בוועדה הראו כי נכון ליולי 2017 עוד לא הוגש אפילו כתב אישום אחד כנגד בעליו של אתר מין בישראל. 

קרא עוד >>

27.6.17 - הנגשה היא יותר ממעלון

הוועדה לצדק חלוקתי וצדק חברתי בראשותו של חבר הכנסת מיקי זוהר התכנסה היום לדון בנושא ההנגשה של המקוואות. רוב המקוואות בישראל אינם נגישים. צופית גולן, מובילת המאבק להנגשת המקוואות ברחובות, חברה אל ארגון קולך על מנת להציג את המצב בשטח. ההנגשה הטכנית היא רק קצה הקרחון. עבודה רבה עוד דרושה על מנת להנגיש גם את השירות לבעלות מגבלויות שונות, גלויות וסמויות. 

קרא עוד >>

15.05.17 - נשים במועצות הדתיות מתארחות בלשכת רב העיר תל אביב

ביום שלישי, 15 במאי 2017, התקיימה השתלמות נוספת של הנשים במועצות הדתיות.
המשתתפות בהשתלמות התארחו בלשכתו של רב העיר תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו, ונפגשו עם סגנית ראש עיריית תל אביב ויו"ר המועצה הדתית.

קרא עוד >>

12.05.17 - תודה לכל מי שהשתתפו בשבת דורשות טוב

שבת דורשות טוב התקיימה לפני שבוע. במסגרת השבת התארחו למעלה מחמישים למדניות ביותר משמונים קהילות ברחבי ישראל והעבירו שיעורים ודרשות לכלל הציבור בקהילה. תודה ללמדניות המתארחות, למארחות ולמארחים, לכל מי שעזר/ה ברעיונות, בשידוכים ועוד. 
תודה לשותפות ולשותפים לדרך. נתראה בשנה הבאה.

קרא עוד >>

מנכ"לית קולך בעצרת בירושלים: כבילת אישה בחבלי עגינותה - זו אינה דרכה של תורה

בג"צ אסר על בית הדין הרבני הגדול לדון בתיק במשך 21 יום, עד למתן החלטה בעניין.

קרא עוד >>

16.1.17 - פסיקת ראש מכון פועה בעייתית אל מול המציאות הקיימת

במציאות ראויה לא יהיו פגיעות מיניות. במציאות ראויה נפגעות/ים יתלוננו במשטרה. אבל ישנה עוד כברת דרך ארוכה אותה צריכים לעבור גורמי הטיפול הראשוניים, מקבלי התלונות, דמויות רוחניות הלכתיות וגם אנו כציבור, לפני שדרישה כזו יכולה לעלות על פני השטח. פסיקתו של הרב בורשטיין אל מול מציאות כזו היא בעיתית בלשון המעטה. 

קרא עוד >>

8.12.2016 - "ישמח חתני" בהקרנה חגיגית בחולון

הקרנה חגיגית של ארגון קולך והפדלחושיות התקיימה בסינמטק חולון בנוכחות 300 נוכחות ונוכחים.

קרא עוד >>

4.12.16 - מנכ"לית קולך בערוץ 10

עו"ד יעל רוקמן התראיינה לתוכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10 ודיברה על חשיבות החינוך במטרה לקדם סביבה בריאה יותר ונקיה מהטרדות מיניות.

קרא עוד >>

משתתפות בצערה של ד"ר חנה קהת

ברוך דיין האמת.
קולך משתתפות בצערה של חברתנו היקרה, ד"ר חנה קהת, מייסדת קולך, במות אמה עליה, לאה פישר ז"ל.

קרא עוד >>

עצרת תמיכה בעגונה מצפת - יום ד, 11.1, 10:30 בבוקר

קולך מצטרפת לעצרת התמיכה בעגונה מצפת!
נפגשות ברביעי, 11.1, בשעה 10:30, 
בכיכר אגרנט מול משרד החוץ. 

קרא עוד >>