השמת למדניות

קידום לימוד התורה על ידי נשים ובהובלת נשים הוא ערך חשוב מאוד בסדר העדיפויות של קולך והיא שותפה לשינוי מעמדתן של תלמידות חכמים והשוואתן למעמדם של תלמידי חכמים מבחינה חוקית ותודעתית ופתיחת אופקים מקצועיים עבורן.
קולך תומכת ביוזמות להצמחת מנהיגות נשית דתית בקהילות מקומיות ובחברה הישראלית בכלל. קולך מעניקה תמיכה כלכלית וליווי וייעוץ ללמדניות המקימות קהילות ופרויקטים בהנהגתן.
הלמדניות החלוצות של פרויקט הן הרבנית כרמית פיינטוך שיחד עם אישה מנהלת את קהילת אילנות דחיי, והרבנית ד"ר ג'ני רוזנפלד.
שתיהן יצרו סביבן חבורה לומדת, ומקיימות אירועים לציבור הרחב, בהקשר של לימוד, חגים, ותפילות שבת.

 

carmit

כרמית פיינטוך

הרבנית כרמית פיינטוך משמשת כמנהיגה רוחנית בקהילה אילנא דחיי בירושלים יחד עם בן זוגה הרב תני פיינטוך. שימשה מנהיגה רוחנית בקהילת הרמבן במשך 3 שנים, בעלת תואר ראשון בהסטוריה של עמ"י ובספרות עברית, ולימודי המשך בהנחייה בפסיכותרפיה אקזיסטנציאלית. שנות לימודיה התורניים התקיימו במת"ן ובבית מורשה. הרבנית כרמית חינכה בתיכון אור תורה רמות במשך שבע שנים, מדריכה כלות זה חמש עשרה שנה, ור"מית בבית המדרש לנשים במגדל עוז מעל עשור.

לדף הפייסבוק של הקהילה לחץ כאן

 

 

 

Jennie 7

ג'ני רוזנפלד

הרבנית ד"ר ג'ני רוזנפלד, היא מנהיגה רוחנית בפרויקט השמת הלמדניות של קולך, בעבר שימשה מנהיגה רוחנית ומנהלת בית הדין לממונות ביישוב אפרת במשך 5 שנים. בעלת היתר הוראה מהמכון למנהיגות הלכתית על שם סוזי ברדפילד במדרשת לינדנבאום, ובעלת תואר דוקטור בספרות אנגלית מאוניברסיטת CUNY.

כתובת דוא"ל לפניות: eishlavan@hotmail.com

 

 

 

להצטרפות לקבוצת וואטסאפ של הקהילה ו/או לפרטים נוספים - 052-605-66180