מרכז קולך למנהיגות נשית

מרכז קולך למנהיגות נשים עוסק בהכוונה, ליווי ותמיכה של נשים המעוניינות להשפיע במרחב הציבורי, ומבקשות להביא אל השיח ומרחבי הפעילות הציבוריים את קולן הייחודי.

קולך פועלת להגברת השותפות הנשית באורחות החיים היהודים וקידום ופיתוח מנהיגות נשית רוחנית, ומנהיגות נשית ככל. כפועל יוצא של יעדים אלו, אנו מעודדות עשייה נשית במרחב הציבורי, מתוך אמונה כי רק על ידי עשייה נולדות מנהיגות.

"אני מאמינה" של מרכז קולך למנהיגות נשים

  • עשייה בשטח מביאה לידי צמיחת מנהיגות. קולך פועלת להגברת השותפות הנשית באורחות החיים היהודים וקידום ופיתוח מנהיגות נשית רוחנית, ומנהיגות נשית ככל. כפועל יוצא של יעדים אלו, אנו מעודדות עשייה נשית במרחב הציבורי, מתוך אמונה כי רק על ידי עשייה נולדות מנהיגות.
  • העולם כולו והחברה הדתית ירוויחו מכך שנשים ייקחו חלק פעיל בהובלה ובהנהגה של החברה. בה בעת אנו מבינות כי ישנו אתגר ייחודי לאישה הדתית בבואה לפועל במרחב הציבורי, בין אם מטרתה היא להשפיע במרחב הכללי ובין אם בתוך החברה הדתית.
  • שיתופי פעולה בין ארגונים ורישות חברתי ומקצועי הינם חלק בלתי נפרד העשיה.

 

פעילות המרכז

מה את עושה אם "נדבקת בחיידק המנהיגות"?

מרכז קולך למנהיגות נשים נוצר על מנת לתת מענה לנשים אשר "נדבקו בחיידק המנהיגות". מטרתנו, כדברי טאובה חמיטובסקי, מקימת וראשת המרכז, היא "לתמוך באותן נשים ייחודיות, יוזמות וחלוצות אשר מוכנות לקחת על עצמן תפקידים ציבוריים, חברתיים, שיכולים לשנות לטובה את חייהם של אחרים, במיוחד של נשים. אלו השמות לעצמן מטרה להשמיע את קולן, להתחדש, להתמודד ולפתוח אפשרויות, נתיבים ודרכי פעולה חדשים לנשים.

צוות המרכז קשובות לקולות העולם מהשטח - בין אם אלו באים דרך פניה ישירה אל המרכז ובין אם על ידי זיהוי מגמה. הפעילות במרכז מתבצעת במספר אופנים: דלת פתוחה ליוזמות אינדיבידואליות או קבוצתיות יחד עם הצעות שלנו להשתלבות בפעילות הקיימת של קולך.

 

תחומי עניין עיקריים בפעילות

כיום המרכז מתמקד במספר נושאים (תמיד אנחנו קשובות ופתוחות לשמוע רעיונות)

  1. מנהיגות רוחנית
  2. רבניות בתי ספר
  3. מנהיגות בקהילה
  4. פורום למדניות
  5. אשה אל אחותה-שיח נשים חוצה תרבויות.
  6. חינוך מגדרי

 

מעוניינת להציע רעיון או יוזמה? פני אלינו

בוגרות המרכז

רבות מהנשים אשר לקחו חלק בפעילות מרכז קולך למנהיגות, הופכות פעילות מרכזיות בקולך. לא מעט מהיוזמות שלוו על ידי קולך מעצבות את חיינו הציבוריים כיום ואת בוגרות המרכז למנהיגות ניתן למצוא בשדות השפעה שונים.

 

אתן/ם מוזמנים להתרשם ממגוון התוצרים והפעילויות של בוגרות מרכז קולך למנהיגות נשים  

 

 

מעוניינת לקחת חלק בפעילות מרכז קולך למנהיגות נשית? פני אלינו