מלמדנות לעשיה: פורום הלמדניות

Female Scholar Forum by Kolech

פורום הלמדניות של קולך הינה קהילה של נשים בוגרות תוכניות ללימודים תורניים גבוהים, אשר חלקן נמצאות במהלך לימודיהן ומרביתן נמצאות כבר מחוץ לכותלי בית המדרש. הפורום משמש לקידום פרקטיקה מקצועית, רכישת ידע, וקידום יעדים משותפים עבור קהל הלמדניות. 

 מעוניינת להצטרף לפורום? פני אלינו

רקע

בשנים האחרונות ובפרט בעקבות השקת פרויקט "דורשות טוב" , צוות מרכז קולך למנהיגות נשים איתר צורך גדול מאוד אצל ציבור הנשים הלמדניות. נשים אלו בוגרות תוכנית מקיפות של לימודים תורניים והלכתיים למיניהם, מוצאות עצמן בסיומה של תוכנית הלימודים מחוץ לכתלי בית המדרש. 
רבות מהן מדווחות על תחושת בדידות כחוויה יומיומית, על הצורך בקהילה מקצועית, שתוסיף ללמוד יחד ולקדם את צרכים ופרויקטים משותפים בתחומי העיסוק של הלמדניות.

 

מהו פורום "מלמדנות לעשיה"?

הפורום מהווה קהילה לקידום אג'נדה מקצועית לפיתוח ידע חדש,תוך לימוד סוגיות, השתלמות והרחבת אופקים משותפת בתחומים תורניים, אך גם בתחומים המתחברים עם עולם הלמדנות וההנהגה הרוחנית. הפורום, אשר הוקם בשיתוף עם הלמדניות, לאחר שבת "דורשות טוב", מופעל על ידי צוות היגוי המורכב מצוות מרכז קולך למנהיגות נשים ונציגות הלמדניות החברות בפורום. 
המפגש הבלתי אמצעי בין חברות הקהילה הלמדנית מאפשר פעולה של הפורום כחממה לרעיונות לפיתוח תפקידים עבור בוגרות התוכניות השונות, דוגמת רבניות ומלוות רוחניות בבתי חולים (Chaplaincy) וכן רבניות בבתי ספר, אשר מהוות מנהיגות רוחנית בבתי מדרש בית ספריים. 

כלים ופלטפורמות עבור למדניות

מעבר להשתלמויות ומפגש חברתי של קהילת הידע, קולך מייצרת פלטפורמות שונות לפעילות הלמדניות עבור ציבור הלמדניות, דוגמת פרויקט דורשות טוב והשו"ת המוקם באתר קולך.

מעוניינת להצטרף לפורום? פני אלינו

מעוניינת להציע השתלמות רלוונטית לפורום? פני אלינו 

 

 

 

 

Save

Save