ליווי נשים במרחב הקהילתי

קולך שמה לה כמטרה לעודד נשים להיכנס לפעילות  הקהילתי ע"י תמיכה,ליווי והכוונה. הארגון מעמיד לרשותן של נשים אפשרויות שונות על מנת לסייע לנשים לקחת תפקידי הובלה והנהגה בתוך הקהילה.


אנחנו רוצות לראות אותן   משפיעות בנושאים ותחומים שונים  כמו החיים הרוחניים של קהילות  ,מסגרות לקיום מצוות ,  התארגנויות מסביב צרכים ייחודיות של נשים וגם של קהילות מעורבות של גברים ונשים .המוסדות השונים : בתי כנסת , בני עקיבא , בתי ספר ועוד .
במהלך השנים,נשים השתלבו באופנים שונים : כמנהיגות קהילה , כפעילות קהילתיות או כמתנדבות משתלבות באופן קבוע או אפיסודי (ad-hoc).

במהלך השנים פנו אלינו לא מעט נשים אשר חוו פער בין היכולות שלהן בעולם העבודה והאקדמיה לעומת חלקן בקהילה. לא פעם נשים אמרו לנו שהיו רוצות להשפיע על התהליכים בקהילה, בין אם זה כחברות הועד ובין אם זה בהובלת יוזמות חד-פעמיות.
חשוב לנו לציין, שהקילות במרחב הארוקטודוקסי הן מגוונות מאד, קיים מנעד רחב בין בתי כנסת וקהילות שמרניות לבין קהילות משתפות וליבראליות מאד, את קובעת את הדרך שמתאימה לך ולקהילה שלך.
השינוי שאת רוצה לייצר יכול להיות רצון משהו מההתנהלות של הקהילה (שיכול לכלול הכלה של קבוצת מיעוט) או שינוי בתפילה או בטקס.
אנחנו מאמינות שנשים מביאות מעבר לראייה  נשית גם ניסיון , ידע , מידע וקשרים אשר מהווים הון חברתי שיכולים לשנות את חיי האנשים והקהילות .  
כאשר פונה אלינו אשה, לרוב אחרי אירוע בבית הכנסת, שהיה אולי קטן או גדול אבל מבחינתה היווה את הקש ששבר את גב הגמל,אנחנו מציעות לה  תהליך, הכולל מספר שלבים ומותאם אישית.
אנחנו מזמינות אותך לפנות אלינו דרך טופס הפניה.
לאחר הפניה אנחנו נשוחח איתך על מנת למפות את הרעיון שלך ואת האפשרויות שעומדות בפנייך.
במידה ותרצי נוכל לחבר אותך עם אשת קשר אשר התמודדה עם אתגר דומה ותוכל לחלוק איתך את הנסיון שלה.
במקביל או ללא קשר אנחנו נמשיך ונסייע לך בבניית תוכנית יישומית תוך כדי מתן כלים שיפתחו את היכולת הקיימות בך.
אנחנו מאמינות שאת חלק מהקהילה אותה את רוצה לשנות, חלק מהתהליך ייסיע לחזק את אותה תחושת השייכות לקהילה ומתן מקום של כבוד לתחושת השליחות והאחריות לקהילה שהביאה אותך לרצות לשנות.
המודלים של ליווי בהן אנו מאמינות הן מגוונים ותמיד יותאמו עבורך:
יש את הליווי כפי שתואר לעיל, שיכול בהמשך לכלול גם ליווי של מנטורית: אשה בעלת ידע וניסיון שתוכל לתמוך בך על ידי מתן ידע וקשרים ותסייע לך ביישום התוכנית תוך כדי העצמה שלך כמנהיגה בקהילה שלך.
ישנה גם עבודה קבוצתית כמו התוכנית של נשים מובילות קהילה או קבוצת פעולה שמתארגנת ומלווה על ידי קולך.

פעילות קהילתית זו יכולה להיות במסגרות שונים
בבתי כנסת
בתי מדרש קהילתיים
התארגנות  קהילתית  של נשים להתמודדות עם נושאים שונים במישור מקומי.