11.06.2016: הAJC בביקור בכנסת

ועדת העליה והקליטה אירחה את חברי הועדה לשוויון דתי (JREC) של הועד היהודי האמריקאי (AJC), וגם קולך הוזמנה לדיון. הקולות העיקריים בועדה השמיעו דאגה מיחסו של הממסד הרבני בישראל ליהודי התפוצות מכל הזרמים, ובתוך כך גם זרם המודרן-אורתוקודס. 

היום (11 ביוני 2018), אירחה ועדת העליה והקליטה את חברי משלחת הJREC של הועד היהודי האמריקאי (AJC). שוב ישבנו בחברת המשוכנעים, בין הח"כיות והח"כים התומכים לבין הארגונים החברתיים, לבין האורחות והאורחים המכובדים מחו"ל שביקשו להבהיר לנו - "אתם מדברים על התבוללות כבעיה העיקרית של היהודים האמריקאים, אבל כשמדינת ישראל מתייחסת לילדים שלנו כיהודים סוג ב - הם כבר לא רואים בכם כתובת, מבחינתם אין טעם". 
הקואליציה היהודית לשוויון דתי כבר לא חוששת רק למעמדם של הרפורמים והקונסרבטיבים בישראל, אלא גם למעמדם של חברי האורתודקוסיה המודרנית. הדוגמאות להתרחקות ולתחושת הניכור הן רבות - הילדה שהגיעה להתמחות קיץ במסגרת תגלית, וגילתה שבעצם היא לא מספיק יהודיה בעיני המדינה אפילו שגדלה בקהילה אורתודוקסית; נשיא הHUC שמספר על הצורך לחנך מחדש את בוגרי הסמינר שחוזרים משנת רבנות ראשונה בישראל, לאהבת המדינה; ועוד.
כרגיל בדיונים מעין אלו בלטו בהיעדרם נציגי הרבנות וחברי המפלגות הדתית והחרדיות, שלא שמעו את הקול הכואב של הנציגים האמריקאים מכל הזרמים שאומרים כי מדינת ישראל הופכת לאיטה למדינת חלק מהעם היהודי - החלק שלא כולל זרמים שונים ובהם גם האורתודוקסיה המודרנית.