השו"ת של דפנה מאיר ז"ל

שאלות שנשאלה דפנה מאיר ז"ל בנושא פוריות, נשים והלכה

בין השנים 2007-2013 (חמש שנים) השיבה דפנה מאיר על שאלות שנשאלה דרך מערכת השו"ת של אתר קולך. השאלות שנשאלה

שאלה: שלום דפנה, השאלה שלי היא כזו, טעיתי עם הגלולות, ובמקום לקחת גלולה שבוע לאחר הפסקת הגלולה שלפניה לקחתי כעבור שבועיים (איחור של שמונה ימים ממתי שהייתי אמורה לקחת...) הבנתי שכנראה שאני לא מוגנת עד החפיסה הבאה. האם זה נכון? מה אפשר לעשות? האם יש ימים שבהם כן אהיה "מוגנת"? תודה רבה. 

תשובה: ליקרה, שלום ושמחה, אכן, אינך מוגנת כל החודש הזה. ואין בו ימים יותר מוגנים מאחרים. אפשר קיים יחסי מין עם אמצעי מניעה אחר במשך כל אותו החודש, או לקיים מגע מיני שאינו כולל חדירת פין לנרתיק.
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה: לפני 3 חודשים אני איבדתי את הילד שלי בלידה מוקדמת. אני עכשיו 3 חודשים ושבוע, ויש לי שלשולים שלא מפסיקים לי לפחות שלושה חודשים ממשיכים לי אני לקחתי כדורים אבל לא עוזר לי. ניסיתי תרופות סבתא וגם לא עוזר לי. אני הייתי אצל הרופאה שלי והיא נתנה לי לעשות בדיקת צואה. התשובה עדיין לא הגיעה. לא מבינה מה לעשות. האם יש איזה תרופה בשביל זה? האם זה מסוכן? האם אני אתרפא מזה האם? זה יעשה לי בעיה לכניסה להריון הבא? אני רוצה להיכנס להריון אבל אני מפחדת בגלל השלשולים. האם זה קורה בגלל הלידה? וכמה זמן זה ימשך ?

תשובה: שלום ושמחה. השלשולים ככל הנראה אינם קשורים ללידה שעברת לפני 3 חודשים. במדינות המערב שלשולים אינם נחשבים לדבר מסוכן, ואינם מפריעים להיכנס להריון.
רוב השלשולים הם ווירליים, ועוברים מעצמם ללא טיפול תרופתי. למידע אינטרנטי נוסף, כתבי שלשולים באינטרנט, ותקבלי מידע מפורט בנושא.
אני מאחלת לך שבקרוב תהרי שוב ותלדי בשמחה תינוק בריא ושמח! אמן.
מדפנה מאירשלום ושמחה. השלשולים ככל הנראה אינם קשורים ללידה שעברת לפני 3 חודשים. במדינות המערב שלשולים אינם נחשבים לדבר מסוכן, ואינם מפריעים להיכנס להריון.
רוב השלשולים הם ווירליים, ועוברים מעצמם ללא טיפול תרופתי. למידע אינטרנטי נוסף, כתבי שלשולים באינטרנט, ותקבלי מידע מפורט בנושא.
אני מאחלת לך שבקרוב תהרי שוב ותלדי בשמחה תינוק בריא ושמח! אמן.
מדפנה מאיר

שאלה: שלום וברכה,ברוך ה´ ילדתי לפני כשלושה חודשים ואני מניקה הנקה מלאה. ביתי ישנה ב"ה ברצף בלילה לפעמים יותר מחמש שעות. האם יש אפשרות שאכנס להריון לפני שאראה הפרשות של ביוץ?
תודה וכל טוב

תשובה: לשואלת א היקרה, שלום ושמחה,
יש אפשרות שתהרי לפני הדימום הווסתי. בביוץ, שתמיד מגיע לפני הדימום. אם את יודעת לזהות הפרשות של ביוץ, ויודעת כיצד להתייחס אליהן, ואיך צורת קיום יחסי מיןן בהנקה למטרות מניעת הריון, אז תדעי לזהות את זה, ולנהוג לפי רצונך. משאלתך לא ברור לי האם למדת מודעות לפוריות או לא. אם למדת, הרי את יודעת את הכללים, ואין לך צורך לשאול. מצד שני, אם לא למדת, בכל זאת את יודעת הרבה דברים. את יודעת שביוץ מגיע לפני דימום, ויודעת לזהות הפרשות של ביוץ. אז במקרה כזה, כל מה שנשאר לך לעשות הוא ללכת ללמוד את השיטה, וליישם אותה לצורך מניעת הריון, כל עוד שתחפי למנוע הריון.
בהצלחה בכל!
מדפנה מאיר

שאלה: שלום רב, סתם מתוך סקרנות רציתי להבין איך נשים שמחליטות על קשירת חצוצרות עדיין מקבלות ווסת? זהה לא מונע מהביצית להגיע לרחם ושם "להיפתח" ולצאת החוצה כדימום?

תשובה: שלום ושמחה,
הביצית אינה מגיעה לרחם ככל הנראה. היא נספגת בחצוצרה. אם יש הפריה, אזי הזרע פוגש את הביצית בחצוצרת הרחם.
הביצית אינה נפתחת, אלא נספגת בחצוצרה. והדימום אינו יוצא מתוך הביצית. הביצית היא תא גדולל מאוד- למעשה, היא התא הגדול ביותר בגוף האדם. ועם זאת, גודלה כגודל ראש קטנטן של סיכה דקיקה. אין אפשרות שהיא תוכל להכיל בתוכה את כמות הדם היוצאת מהגוף בזמן ווסת. למעשה, אין בה דם בכלל. יש בה את המטען הגנטי שלנו, ביחד עם כל מה שמכיל תא רגיל בגוף.
קשירת חצוצרות זו פעולה בה בדרך כלל צורבים את החצוצרות, וחותכים אותן. למעשה, חוסמים אתת האפשרות של הביצית לפגוש את הזרע. הזרע מגיע עד להיכן שהוא יכול, והביצית אולי נכנסת לחצוצרה מצידה הקרוב לשחלה, אך לא נוצר מפגש ביניהם. דם הווסת הוא דם המרפד את רירית הרחם עצמה, ויוצא החוצה בפיקוד הורמונלי.
אין קשר ישיר בין הווסת לבין קשירת חצוצרות. ולכן רוב הנשים שעברו קשירת חצוצרות מקבלותת ווסת כרגיל. מיעוט של נשים שעברו קשירת חצוצרות חוות שינויים בהופעת הווסת מבחינת התדירות, הכמות ואופן ההופעה שלה, וזאת עקב פגיעה כלשהיא באספקת הדם לשחלות, לאחר הניתוח.
קשירת חצוצרות היא סוג של ניתוח. לפעמים אפשר לעבור אותה תוך כדי ניתוח אחר, למשל, תוךך כדי ניתוח קיסרי. אולם זהו עדיין ניתוח בפני עצמו, ויכולים להיות לו סיבוכים, כמו בכל ניתוח.
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה: שלום! אשמח ממש לעזרה. די חדשה בתחום הגלולות...
סיימתי את המחזור והתחלתי לקחת שוב את הגלולות רק 6 ימים אחרי... מה המשמעות של זה?? האם אני מוגנת? תודה רבה רבה!

תשובה: שלום ושמחה,
אינך מוגנת מהריון בחודש זה. בפעם הבאה יש לקחת מהיום הראשון של הווסת.
לאחר החפיסה הבאה, קחי את הבאות אחריה בהפרש של שבוע בדיוק מתום החפיסה הקודמת, בלא קשר למצב הדימום.
אני מקווה שבהמשך תמצאי לך פתרון בריא יותר מגלולות כאמצעי מניעה, ובכל מקרה, קראי היטב את העלון לצרכן.
בהצלחה בכל, מדפנה מאיר

שאלה: שלום, נישאנו ב"ה לפני חמישה חודשים. אנו רוצים להיכנס להריון. החדירה כואבת לי ולכן השתמשנוו בחודשיים האחרונים בג´ל סיכה על בסיס מים (השתמשנו ב- KJELLY וב-life). גם אני מרחתי וגם בן הזוג. לאחרונה הבנתי שג´ל סיכה הוא למעשה קוטל זרע בגלל רמת החומציות השונה שהוא מספק לבין מה שהזרעונים צריכים.
האם סוגי הג´לים האלו עשויים להזיק לזרע עתידי? כלומר, האם יש סיכוי לפגיעה באיכות הזרעוניםם בעתיד ובכניסה להריון בגלל שגם בן זוגי נמרח בג´ל ומן הסתם הג´ל גם חדר אליו פנימה?
שאלה נוספת, האם יש ג´ל סיכה שדווקא מסייע לכניסה להריון - והאם מותר להשתמש בו גםם כשאהיה בהריון?
אודה מאוד לתשובתך.

תשובה: לאנונימית היקרה, שלום ושמחה,
ג´ל ושמני סיכה עלולים לפגוע בסיכויי הכניסה להריון. את נמצאת בשלב שבו לא ניתן לדעת מה מפריע להריון. זה מוקדם מדי לדעת. ובכל זאת, אם את רוצה לנטרל את ההשפעה שאולי יש לג´ל, אז ברגע שאת רוצה להרות השתמשו ברוק כנוזל סיכה, וגם הוציאי מתוך הנרתיק הפרשות ומרחי אותן על שפתי הנרתיק כדי לאפשר חדירה נעימה. וזאת במקום להשתמש בחומרי סיכה.
מותר להשתמש בחומרי סיכה בהריון. חומרי הסיכה אינם פוגעים בזרע עתידי.
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה: שלום, אני 3 חודשים אחרי הלידה ועדיין יש לי הפרשות. אני שמעתי מכמה אנשים שההפרשות ממשיכות לפחות חצי שנה. בגלל ההפרשות אני גם לא הלכתי למקווה. תמיד אחרי המחזור ההפרשות ממשיכות. ההפרשות הם בצבע לבן ודביקות. האם בזמן הזה מותר ללכת למקווה? ומה אני צריכה לעשות של ההפרשות? האם יש איזה כדורים להפסקת ההפרשות? תודה 

תשובה: שלום ושמחה, הפרשות מהנרתיק יש לכל הנשים, רוב הזמן. בלא ההפרשות לא ניתן לקיים יחסי מין תקינים ללא כאב, ולא ניתן להרות. נשים שאין להן הפרשות, סובלות מיובש בנרתיק, ומשתמשות בחומרי סיכה כדי להתגבר על הסבל. ולכן, יש סיכוי סביר שבעזרת ה´ יהיו לך הפרשות בכמויות וצורות משתנות במשך כל ימי חייך. הפרשות לבנות אינן מטמאות. ולכן, אין סיבה שלא תטבלי במקווה כשיש לך הפרשות לבנות. ובנוסף,, אני מציעה לך לגשת למדריכת כלות, או להצטרף לשיעורי טהרת המשפחה שנותנים ברבנות באזור מגורייך כדי לדעת מתי את טהורה ומתי לא.
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה: הרופאה שלי מתעקשת שאפסיק ליטול גלולות כיון שבקרוב אהיה בת 50. היא לא ממליצה על שום אלטרנטיבה אלא בטוחה ש"לא יקרה שום דבר". יש לציין שיש לי כבר 2 ילדים הלוקים באוטיזם, ואפשרות של הפלה מלאכותית לא באה בחשבון מבחינתי! האם היא צודקת ו"אין לי מה לחשוש"? אודה מאד להמלצתך.  

תשובה:לשואלת היקרה, שלום ושמחה, הרופאה שלך צודקת ב1000% בדעתה שעלייך להפסיק לקחת את הגלולות. וזאת מכיוון שגלולות בין כה מסכנות את חייך בסרטן שד, ועם הגיל עולה גם השכיחות של סיכון לקריש דם קטלני. ואם את מעשנת, יהא זה פשע מצידה להמשיך לכתוב לך מרשמים. ולמעשה גם סיכון מקצועי עבורה. אפשר לעשות בדיקות דם לבירור מצב הפוריות שלך. היא לא צודקת שרק בגלל הגיל אין סיכוי להרות. צריך לבדוק את זה בבדיקות דם. בינתיים את יכולה וכדאי לך לשקול מעבר להתקן או דיאפרגמה או אמצעי מניעה אחרים שאינםם הורמונליים. אם יש לך בבית שני ילדים אוטיסטים, אני מניחה שהם זקוקים לאמא בריאה ככל האפשר, וכמה שה´´ יעניק לך בריאות וכוח לאורך הרבה שנים. הם זקוקים לכך יותר מילדים רגילים שעוזבים את הקן ומנהלם חיים עצמאיים. ולכן, הבריאות שלך חשובה מאוד. בנוסף, הפסקת הגלולות תיתן לך רווחים משניים שלא חשבת עליהם כלל. היא פשוט תחזיר לך אתת הגוף והנפש שלך בחזרה ברבדים רבים. זוהי מתנה שיכולה להיות מבהילה לפעמים, אך יש בה הרבה טוב.
בהצלחה בכל החלטות חייך! מדפנה מאיר

שאלה: שלום! אני בת 18, שלחתי לך שאלה בנוגע לאיחור המחזור בחמישה חודשים ואמרת שחסרים עוד פרטים, אז ככה: קיבלתי ווסת לראשונה בחיי בגיל 11 בערך, הווסת תמיד הייתה סדירה והגיעה כל 26-28 יום. משך הדימום היה בד"כ 4-5 ימים, לא דימום חזק מדי אך גם לא חלש מדי. המשקל שלי הוא בערךך 96 ק"ג וגובהי הוא 1.75. לאחרונה עליתי במשקל עקב תקופה לחוצה של בחינות,לחץ, ומתח רגשי (אך זה היה לפני 5 חודשים בערך, עכשיו ב"ה העניינים הסתדרו פחות או יותר). אף פעם לא היו לי הפרעות אכילה או ירידה לא מבוקרת במשקל, הפעם האחרונה שירדתי בצורהה משמעותית הייתה לפני שנתיים בערך (ירדתי 15 ק"ג) אבל זה היה בצורה מבוקרת ונכונה. כיום אני בת שירות לאומי (שנה ראשונה). המחזור האחרון היה ב22/5. כמה חודשים אח"כ הלכתי לרופאה, שהביאה לי כדורים שנטלתי במשך 5 ימים, ולאחר מכן הופיעע מחזור (קבלת המחזור היה ב8/9). מאז לא הופיע מחזור חוץ מכמה טפטופים מעטים השבוע שנפסקו אחרי יומיים בערך(31/10-1/11) . אני מאוד מודאגת. קבעתי תור לאותה רופאת נשים (שהביאה לי את הכדורים) לעוד שבוע, ואניי חוששת ממה שהיא עלולה להגיד ומהבדיקות שאצטרך לעבור. האם את יודעת במקרה מהי הבעיה לפי הנתונים שנתתי? תודה רבה!! מעריכה את כל תשובותייך הכנות והסבלניות!

תשובה: לפי הנתונים שלך, יתכן שהופיעה אצלך תסמונת השחלה הפוליציסטית. את צריכה לעשות בדיקות דם ואולטרסאונד כדי לברר האם כך הוא.
אני משערת שעודף המשקל אצלך תורם לעניין רבות, ושכדאי לך לרדת במשקל למשקל הרצוי לפיי גובהך ומבנה גופך, ובוודאי שזה כדאי יותר מאשר לקחת כדורים שרק יסוו את הבעיה, ולא יטפלו בה, ייצרו אצלך דימומים מלאכותיים ולא ירפאו את הביוץ העצל, אלא רק יעלימו אותו וידכאו את המנגנון שלו.
אין לך מה לחשוש מהבדיקות, כי הן אינן פולשניות. יש לך מה לחשוש מהטיפול שיציעו לך.
כי בריאות אין בו.
באופן קיצוני אומר כי דעתי היא שלעת עתה, עד שתטפלי בזה, מוטב לא לקבל ווסת כלל מאשרר לקחת את הכדורים של הרופאה שלך.
ולטפל - עכשיו. כדי שרירית הרחם תזכור את תפקידה ותבצע אותו ביעילות. אחרי או תוך כדי הירידה במשקל, שקלי טיפול ברפואה סינית וברפואת צמחים. אלו יכולות להועיל לךך מאוד.
בהצלחה באתגר המסובך הניצב בפנייך!אני מחזיקה לך אצבעות. ברור לי שזה קשה כקריעת ים סוף. מדפנה מאיר

שאלה: שלום, אנחנו מנסים להיכנס להריון בערך כשנה. שמתי לב שהביוץ שלי (אם אני מבינה נכון הביוץ זה נוזל שקוף שיוצא ודומה לריר שקוף כמו חלבון) נופל בתחילת שבעה נקיים שאני סופרת ונראה לי שבגלל זה אני מפספסת ולא מצליחה להיכנס להריון. רציתי לדעת אם אני מבינה נכון את העניין ואם כן, אם יש אפשרות לקבל היתר כלשהוא מהרב בכדי לזכות בפרי בטן.

תשובה: יקרה, שלום ושמחה,
את מבינה נכון מאוד את העניין. פני לרבנית מלכה פיוטרקובסקי, וקבלי דרכה היתר לטבול ביום ה 8 כדין התורה, ללא 7 נקיים,, ובעזרת ה´ תהרי בקרוב ותלדי תינוק בריא ושמח. והיה אם אחרי ניסיון נוסף של 7-8 חודשים של טבילה כדין התורה לא תצליחי להרות, שקלי לעשות בירור פוריות.
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה:שלום דפנה! בעלי ואני נשואים כשנתיים, ועד היום החדירה גורמת לי לכאב נוראי... לפעמים יותר לפעמים פחות.. ועקב כך, אנו מקיימים יחסים עם חדירה בתדירות יותר נמוכה, כי אני מפחדת מהכאב. יש הסבר לזה? אשמח מאוד לדעת, גם כדי להגדיל את תדירות היחסים וגם כדי שנוכל להיכנס להיריון (ראשון) ביתר קלות. תודה מראש!  

תשובה:לש´ היקרה, שלום ושמחה, פני לאבחון אצל ד"ר אחינועם לב שגיא. אני מאמינה שהיא גם תמצא את מקור הבעיה וגם תטפל בך ביסודיות או תפנה ותך לטיפול מדוייק ונכון עבורך. ובעזרת ה´ הבעיה תיפתר במהירות ותהיי מרוצה. אמן!
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה: מה עושים עם פטריה תמידית? מציק ביומיום ומפריע בהמון תחומים.... וחוץ מזה שאני לא מצליחה להתמיד בשמ"פ בגלל זה... 

תשובה: שלום ושמחה,פני לדורון ודניאלה שפי דרך אתר שלהם "רפואה שלמה". שלחי להם דגימה לפי ההוראות, והתחילי אצלם את הטיפול, בצורה קפדנית ויסודית. ובעזרת ה´ תירפאי מהפטרייה, ומעוד תופעות מציקות הקשורות אליה, שבוודאי יש לך, ואולי לא קישרת בינן לבין הפטרייה.
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה: אני מתחתנת ב29.10 ואני צריכה לקבל מחזור ב28.10 לקחתי פרימולוט נור בתאריך 18.10 ואני מרגישה סימנים שאני צריכה לקבל מחזור. יכול להיות שהכדורים לא עוזרים והאם יש משהו אולי שאני יכולה לקחת בשביל למנוע את המחזור? 

תשובה: לשואלת היקרה, שלום ושמחה, יכול להיות שהכדורים לא עוזרים, ואולי אף הקדימו את בוא הווסת, או גורמים לדימומים. אלו תופעות לוואי אפשריות של כדורים אלו. אם עדיין לא התחיל דימום, קחי מהיום 2 כדורים ליום. אחד בבוקר, ואחד בערב. אני מקווה שאולי זהה יעזור. ובכל מקרה, גם אם תהיה לך חופת נידה, זו חוויה לא נעימה, אבל קצרת מועד ביחס לחיים השלמיםם שתחיי עם בעלך בשמחה. ממש כמו שהלידה הארוכה והכואבת ביותר נמשכת סביב 24 שעות, ואחריה יש לך חיים שלמים לגדל את הילד. ובכל מקרה אתפלל עלייך שלא יתחיל לך דימום עד אחרי החתונה.
בהצלחה בכל! ומזל טוב מדפנה מאיר

שאלה: שלום לך, יש לי בעיה שמציקה לי כבר 4 שנים, מאז שהתחתנו... בעלי מאד מצפה שבזמן שאנו מותרים, שכל הזמן ארצה להסתכל ולגעת לו באיבר. בהתחלה לא רק שלא נמשכתי, אלא אפילו הרגשתי רתיעה (ואני חושבת שזה בגלל שכל כך הרבה שנים הייתי רגילה שזה דבר שכל כך אסור...) היום אני יותר ״מתחברת״ אליו, אבל עדיין לא ברמה שבעלי רוצה...הוא טוען שמשהו לא בסדר אצלי. ושבשביל כל אשה נורמלית זה הדבר שהיא הכי רוצה לראות ולגעת... האם זה נכון? האם באמת אשה נורמלית ״מתנפלת״ על זה?! אשמח מאד לתשובה, כי לצערי זה פוגע בשנינו... תודה 

תשובה:לד' היקרה, שלום ושמחה, המילים "כל הזמן" אינן ברורות לי. האם הכוונה לכל שעות היום והלילה בכל ימות השבוע? האם גם על חשבון שעות העבודה? אם יש לכם ילדים, האם גם כשהם בסביבה? והאם גם כאשר אתם מנהלים שיחת חולין או שיחת נפש, גם אז? יש לפרוט את המילים "כל הזמן" לפרוטות, כדי לנסות לבחון אם זה "נורמלי". ולגבי המילה "נורמלי" - גם אותה יש לקחת בעירבון מוגבל. מנין לבעלך מה רוצות כל הנשים הנורמליות שבעולם? ומנין לך שמה שהוא מבקש אינו נורמלי? הדבר היחיד שלא נורמלי בסיפור הזה, לדעתי, הוא לנסות להשתיל לאנשים אחרים מחשבות בראש. לבוא לאדם ולומר לו שהוא כן/לא נורמלי, בשביל זה צריך תעודה של פסיכיאטר. וגם פסיכיאטריםם טועים לא מעט באבחנה מי נורמלי ומי לא, אף שיש להם ספרי אבחנות מסודרים. אם כן, מה שחשוב בעניינך, הוא שאת תחליטי מה נורמלי עבורך ומה לא נורמלי עבורך, בלא כלל ניסיון לנחש האם זה נורמלי בעיני שאר העולם. את יכולה לגעת לבעלך בפין כמה שאת רוצה, או כמה שאת מסכימה, ויכולה לפרט לו את הרגשותייך בנידון, וגם לתת לו לדעת מתי את נהנית מזה וחפצה בכך, ומתי את עושה את זה רק למענו. וכמו כן, ואולי החשוב ביותר, לתת לו להבין שלפעמים לא מתחשק לך לעשות את זה, ואת גם לא תעשי את זה, ושזה יהיה בסדר. בלי רגשות אשמה. אם זה לא יהיה בסדר מצדו, שזה יהיה בסדר מצדך. כי את יכולה להחליט רק עבורך מה בסדר ומה לא. ואם לא תצליחי לשכנע אותו שאת אישה תקינה לחלוטין, גם אם אינך "מתנפלת" על הפין שלו "כל הזמן", לפחות תשכנעי את עצמך. שהרי זה העיקר. מה שאת חושבת על עצמך. אין לך שליטה על מה שהוא יחשוב בנידון. את יכולה רק להסביר את רגשותייך ומחשבותייך. והוא יחליט לבדו מה לחשוב על זה.
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה: אני נשואה פחות מחודש. בכל פעם שאנחנו ביחד יש כאב בכניסה וגם בחיכוך. אם נכנסים עמוק מאוד אז אין כאב רגיל אלא כאב של לחץ. בפעם השנייה ירד דם ואח"כ כבר לא. למה זה קורה? האם זה בגלל שהמקום צריך להתרחב ולאט לאט הכאב ילך ויפחת (אני קטנה יחסית)? כי מצד אחד נראה שהכאב הולך ונחלש ומצד שני אחרי כמה פעמים זה עדיין כואב ומייאש... תודה רבה!

תשובה:לאנונימית היקרה, שלום ושמחה, אני שמחה שהצלחתם לקיים חדירה, כנראה מלאה. אני מניחה שבהמשך הכאבים יפחתו, ואף תיהני מיחסי מין בעזרת ה´. בינתיים, השתמשו בחומר סיכוך על הפין ובכניסה לנרתיק. ואפשר גם שהחדירה לא תהיה עמוקה, או שתגוונו בתנוחות, על מנת חדירה עמוקה לא תפריע לך.
בהצלחה בכל! ומזל טוב מדפנה מאיר

שאלה:מה הסיכוי/סיכון להכנס להריון בגיל 49.9 לאחר הפסקת אמצעי מניעה? 

תשובה:לשואל/ת היקר/ה שלום ושמחה, הריון בגיל 50 גורר עמו סיכון מוגבר להפלות, מומים מולדים, וסיבוכי הריון. כל אלו קורים גם בהריונות בגילאים צעירים יותר, אולם בשכיחות גבוהה יותר ככל שגיל האם עולה. ועם זאת, יש ילדים בריאים לאימהות בריאות בגיל זה. .
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה:דפנה מאיר שלום, שמחה למצוא מקום לשאלתי. בעלי ואני מנסים להרות מזה 8 חודשים. לאחר בדיקה נמצא שרמת הזרע נמוכה וזאת בעקבות טיפולים בעבר. אנו מתחילים בעז"ה בחודש הבא טיפולי פוריות הכוללים זריקות ועוד... עקב כך יתכן מאוד שזמן הביוץ יקדים ויהיה לפני הטבילה. האופציה היא לקחת עוד תרופות, מה שאני לא מעוניינת או לטבול מוקדם יותר. כמובן שאעדיף לעשות זאת ע"י התרה מרב. אודה מאוד לידע שלך בענין ולעצתך. והאם יש פתרונות אחרים . תודה מראש

תשובה:שלום ושמחה, את בעצמך הצעת את 2 הפתרונות. או לקחת הורמונים, נוסף על מה שכנראה תיקחי ממילא, או לטבול מוקדם. הורמונים הרופאים יכולים לתת לך. והיתר מרב תקבלי בעזרת ה´ דרך הרבנית מלכה פיוטרקובסקי. לא ידוע לי על פתרונות נוספים. אני מאחלת לכם בהצלחה רבה, ושתזכו לחבוק תינוק בריא ושמח בקרוב ממש, ובלא מאמצים מרובים ומסוכנים. ישועת ה´ כהרף עין.
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר

שאלה:נתנו לי פרימולט נור לסידור מחזור עבור חתונה בעזהי"ת. השאלות: 1. אמרו לי פעמיים ביום - האם משנה אם לוקחת 2 ביחד באותה שעה, או שיש לקחת אחד בבקרר ואחד בערב? 2. שכחתי יום אחד לקחת את 2 הכדורים. מה לעשות? (כבר עבר יום) האם להשלימם או להמשיך כרגיל ללא השלמה? (הרופאה אינה עונה ולכן פניתי אליך) תודה רבה, תזכו למצוות, שנה טובה ומבורכת לכל עם ישראל !!

תשובה:לל' היקרה, שלום ושמחה,מזל טוב ובשעה טובה! 1. עדיף לקחת אחד בבוקר ואחד בערב 2. אם לא התחילו דימומים קחי את הכדור הבא והמשיכי כרגיל. לא להוסיף כדורים בגלל ששכחת.

שאלה:מה הסיכוי/סיכון להכנס להריון בגיל 49.9 לאחר הפסקת אמצעי מניעה? 

תשובה:לשואל/ת היקר/ה שלום ושמחה, הריון בגיל 50 גורר עמו סיכון מוגבר להפלות, מומים מולדים, וסיבוכי הריון. כל אלו קורים גם בהריונות בגילאים צעירים יותר, אולם בשכיחות גבוהה יותר ככל שגיל האם עולה. ועם זאת, יש ילדים בריאים לאימהות בריאות בגיל זה. .
בהצלחה בכל! מדפנה מאיר