אירועים במשכן ובשיתוף הכנסת

"מקווה בכנסת" – נגישות מקוואות: קולך ארחה את וועדת הבריאות של הכנסת בראשות עידית סילמן לדיון בנושא נגישות מקוואות ופיקוח עליהם. בדיון השתתפו נציגי משרדי ממשלה, משפטים ובריאות ודתות, בלניות, ונשים בעלות מוגבלות שייצגו את הקול הזה. הדיון נערך במכללת אמונה לאחר שחברי הכנסת צפו בהצגה "מקווה" בביצוע תלמידות החוג לתיאטרון.

יום המאבק באלימות נגד נשים:  ארגון קולך גייס את חברות הכנסת מכל הסיעות, והן לבשו חולצות שעליהן מודפסות מודעות אבל לנשים שנרצחו באותה שנה על ידי גברים. התמונה הופצה בתקשורת והחכיות התראיינו על המיצג וקידמו את העשייה שלהן בנושא.

בנוסף, נשות קולך משתתפות בקביעות בכנסים ביום המאבק באלימות במשפחה, ביום העגונה, יום האישה הבינ"ל ובדיונים במסגרת הקואליציות.

אקטיביזם ושיח ציבורי

גיבורות אור תשפ"ד | אורית מרק אטינגר

גלריית חנוכה השנה מוקדשת לגיבורות אור. המדליקה השביעית, אורית מרק אטינגר שבחרה באנשים והנשים שחיים פה.

גיבורות אור תשפ"ד | הדר גלרון

גלריית חנוכה השנה מוקדשת לגיבורות אור. המדליקה השמינית, הדר גלרון, בחרה בדור העתיד.

גיבורות אור תשפ"ד | הדסה בן ארי

גלריית חנוכה השנה מוקדשת לגיבורות אור. המדליקה השישית, הדסה בן ארי שבחרה באמה, הניה רגב.

חקיקה ועבודת כנסת

הפעילות שלנו מול הכנסת מתקיימת במספר מישורים: השתתפות קבועה בוועדות הכנסת שנוגעות לענייני נשים ודת ומדינה, עבודה מול חברות וחברי הכנסת לקידום חקיקה מיטיבה עם נשים, שותפות בשדולות וקואליציות שונות, ועוד.

הצעת חוק הרבנות הראשית מקפחת נשים

הרבנות הראשית לא מכירה בעולם התורה העצום של נשים ובמנהיגות הנשית־דתית המתעצמת • המאבק המרכזי היה ועודנו על הייצוג • דרוש שינוי. טור בישראל היום

הארגון הדתי-פמיניסטי פנה לסמוטריץ' ולרב אריאל: הכניסו רבנית לוועדה

ארגון קולך בפנייה רשמית לשר בצלאל סמוטריץ' ולרב יעקב אריאל, להכניס רבנית לוועדה הבוחרת של הרב הראשי: "דמות הרב משפיעה על כלל ישראל ואמורה לייצג את כל שכבות העם, שהנשים מהוות בו למעלה ממחצית" - פורסם באתר כיפה

עינת ברזילי בערוץ הכנסת, על השלכות הרפורמה המשפטית על מעמדן של נשים

ראיון בעקבות ההצבעה על חוק הרחבת סמכויות בתי הדין הרבניים