פנייה לבן גביר: "דאג להציב שוטרות לפינוי נשים"

16.02.23 / סרוגים

בארגון "קולך" פנו היום (חמישי) לשר לביטחון פנים איתמר בן גביר, בקריאה שיפעל לחדד את הנהלים ולהבטיח שרק שוטרות יפנו נשים – זאת בעקבות האירוע שהתרחש אמש בשילה, בו ח"כ לימור סון הר מלך הוקפה בשוטרים שכיתרו אותה ולטענתה אף פגעו בה. עוד קראו לבן גביר למגר כל אבק הטרדה מינית ע"י שוטרים.

"אמש חזינו כולנו במראה המטריד של מעגל שוטרים המנסה לפנות את ח"כ סון הר-מלך באזור שהוכרז סגור. מקרה זה אינו היחיד בו נשמעו טענות על הטרדות מצד שוטרים במהלך פיזור הפגנות או פינויים" נאמר במכתב. "אנו סבורות כי מקרה זה מאשש עד כמה חשוב חידוד הנהלים במהלך פינוי על ידי כוחות משטרה".

"לשיטתנו, חשוב לחדד את הנהלים ולקבוע כי ככל הניתן פינוי של נשים ייעשה על ידי שוטרות – נשים, ולא על ידי גברים, ובכל מקרה לקבוע כי יש לשלב שוטרות במהלך פינוי של גורמים אזרחיים, כך שלא ייווצר מצב שפינוי אזרחים או פיזור הפגנה נערך על ידי גברים בלבד".

בסיכום המכתב קראו לבן גביר "לחזק את השוטרות ובמקביל להבהיר בנהלים כי יש לצמצם את הפגיעה באזרחיות ובאזרחים, ובפרט למנוע תופעות של הטרדה על ידי כוחות המשטרה".

לכתבה המלאה

קולך בתקשורת

מי ימלל גיבורות ישראל

חלי טביב ברקת, חברה שלנו, על עיד אל בנאת | פורסם בישראל היום

הכירו את האישה הדתייה שתוקעת בשופר - כך זה מתאפשר הלכתית | ראיון באתר כיפה

סבא של מיכל קמפניינו היה בעל תוקע וגם בנו אחריו. לכן היה טבעי בשבילה להתחיל לתקוע בשופר בעצמה במסגרת מניין לנשים בלבד. בשיחה עם "חדשות כיפה", היא מסבירה על התופעה, המתנגדים והרקע ההלכתי

פנייה דחופה לשר הדתות – פתחו את המקוואות גם בשעות היום

בעקבות גיוס המילואים הנרחב נשים רבות נשארו לבד בבית עם ילדים. כדי שהן יוכלו להמשיך ולקיים את מצוות הטבילה ומתוך החשש הביטחוני לצאת בשעות החושך, פנו במספר ארגונים לשר הדתות לצאת בהנחיה לפתוח את מקוואות הנשים לשעות נוספות במהלך היום | כתבה במקור ראשון