קמפיין "נוטלת לולב"

"בזכות מצוות נטילת לולב
עזור לנו, האל הגדול,
ותן לנו כוחות רעננים
למלא את מצוותיך"

השורות האלה הן תרגום מיידיש למילים הכתובות על הגלויה, שצוירה בין השנים 1912 – 1939 והיא מעידה שלא המצאנו כלום. אימותינו הטובות נטלו לולב ולימדו את בנותיהן ליטול ארבעת המינים ולברך עליהם. אנחנו רק מבקשות להמשיך את מורשתן.

לקראת סוכות תשפ"ב, 2021, הזמנו את העוקבות של דף הפייסבוק שלנו לצלם את עצמן/ חברותיהן/ בנותיהן, כשהן נוטלות לולב ולשתף בפייסבוק כדי להנכיח את חיוב הנשים בנטילת ארבעת המינים.

לפוסטים בפייסבוק של קמפיין #נוטלות_לולב

קולך בתקשורת

מי ימלל גיבורות ישראל

חלי טביב ברקת, חברה שלנו, על עיד אל בנאת | פורסם בישראל היום

הכירו את האישה הדתייה שתוקעת בשופר - כך זה מתאפשר הלכתית | ראיון באתר כיפה

סבא של מיכל קמפניינו היה בעל תוקע וגם בנו אחריו. לכן היה טבעי בשבילה להתחיל לתקוע בשופר בעצמה במסגרת מניין לנשים בלבד. בשיחה עם "חדשות כיפה", היא מסבירה על התופעה, המתנגדים והרקע ההלכתי

פנייה דחופה לשר הדתות – פתחו את המקוואות גם בשעות היום

בעקבות גיוס המילואים הנרחב נשים רבות נשארו לבד בבית עם ילדים. כדי שהן יוכלו להמשיך ולקיים את מצוות הטבילה ומתוך החשש הביטחוני לצאת בשעות החושך, פנו במספר ארגונים לשר הדתות לצאת בהנחיה לפתוח את מקוואות הנשים לשעות נוספות במהלך היום | כתבה במקור ראשון

סוכות

הנחיות להתנהלות קריאת התורה של נשים בתפילת נשים

לקראת חג שמחת תורה, מדריך והנחיות להתנהלות הקריאה בתורה: גבאות, עליות, ברכות, הכנסה והוצאה של ספר התורה, מתן רשות לכלת תורה וכלת בראשית. חג שמח.

האמנם ניסוך המים הוא זכר לבאר מרים?

מאמר תגובה של ד"ר יעל לוין למאמר "הלכה למרים מסיני"/דב אלבוים, שפורסם במוסף "ערב שבת" של מעריב (20 בספטמבר 2013)

פרוייקט "אושפיזות"

נשים מנהיגות ומעוררות השראה בהיסטוריה היהודית שראויות לכבד את הסוכה שלך. פרויקט חלוצי עיצובי של סטודיו דב אברמסון המציג 26 נשים בולטות בהיסטוריה של עם ישראל, חלופה פמיניסטית מודרנית לאושפיזין בסוכה.